Wyniki aukcji

Aukcja AA: Aukcja Alkoholi Kolekcjonerskich "Najlepsze Wina & Alkohole"
6 marca 2021, g. 16.00

Dom Aukcyjny DESA, Pałac Kmitów,, ul. Floriańska 13 I p,, Kraków

Licytuj teraz   Regulamin aukcji   Katalog   Kontakt w sprawie aukcji


+48 12 422 19 66
+48 12 422 31 14
aukcje@desa.art.pl
 

Wild Fields Sherry Cask Single Grain Polish Whisky 0,7L 44%

Wild Fields Sherry Cask Single Grain Polish Whisky 0,7L 44%

Noty degustacyjne:
Barwa: żółta, jasno-złota.
Zapach: miodowy, słodki, z sugestią nuty dymnej.
Smak: przyjemna pełnia, oleisty, zbalansowany, dobrze zaokrąglony.
Finish: przyjemny, średni.
Aftertaste: bardzo zgodny, delikatny.

Limitowana edycja Wild Fields Single Grain Polish Whisky, stworzona wyłącznie z dwóch beczek po winie sherry. Wytworzona ze zbóż uprawianych wyłącznie w Polsce. Destylowana w małej partii, w jednej destylarni. Leżakowana przez cały okres minimum trzech lat w 250 litrowych beczkach dębowych po hiszpańskim winie sherry. Niefiltrowana na zimno oraz niedobarwiana w pełni zachowała smak i kolor z beczki. Bardzo rzadka i oryginalna Sherry Cask Single Grain Polish Whisky. Powstała we współpracy ze światowej sławy Scotch Whisky Master Distiller & Master Blender John\'em McDougall.


"Dzikie Pola" (Wild Fields) przywołują na myśl sienkiewiczowskie powieści pisane "ku pokrzepieniu serc". Owa historyczna kraina, porośnięta gęstymi trawami i pachnąca złocistym zbożem, pamięta niejedną bitwę oddziałów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Widoczny na etykiecie orzeł nawiązuje do wyjątkowej postaci "czwartego wieszcza" - Stanisława Wyspiańskiego, i jego rysunków. Kłosy zboża "zerwano" z herbu Jaworza. To najstarsza miejscowość na Śląsku Cieszyńskim.

Polska whisky Wild Fields zawiera w sobie największe bogactwo, jakim jest historia i tradycja. Wild Fields Single Malt Malted Barley Single oraz Wild Fields Single Malt Malted Wheat.

Single wytwarza się w tradycyjny sposób. Nie są filtrowane na zimno, dojrzewają w polskich dębowych beczkach. Wyprodukowane zostały w jednej partii, w jednej destylarni, a głównymi surowcami użytymi przy ich produkcji był jęczmień (w przypadku Wild Fields Single Malt Malted Barley Single) oraz żyto (w przypadku Wild Fields Single Malt Malted Wheat Single). Whisky rozlano na początku 2020 roku. Uzyskano zaledwie po 300 butelek obydwu rodzajów. To produkt jak najbardziej zasługujący na miano serii limitowanej.

Cena sprzedaży: 210 zł

Aukcja AA / Poz. 24

Do wylicytowanej kwoty doliczona zostanie opłata aukcyjna.