Wyniki aukcji

Aukcja AA: Aukcja Alkoholi Kolekcjonerskich "Najlepsze Wina & Alkohole"
6 marca 2021, g. 16.00

Dom Aukcyjny DESA, Pałac Kmitów,, ul. Floriańska 13 I p,, Kraków

Licytuj teraz   Regulamin aukcji   Katalog   Kontakt w sprawie aukcji


+48 12 422 19 66
+48 12 422 31 14
aukcje@desa.art.pl
 

Wild Fields Single Malt Barley Polish Whisky 0,7L 46,5%

Wild Fields Single Malt Barley Polish Whisky 0,7L 46,5%

Wild Fields Single Malt Barley Polish Whisky wytworzona jest w tradycyjny sposób. Nie jest filtrowana na zimno, dojrzewa w polskich dębowych beczkach, wyprodukowana została w jednej partii, w jednej destylarni, a głównym surowcem używanym przy produkcji jest tradycyjna odmiana polskiego jęczmienia. Jest to młoda whisky co widać po złocistym kolorze. Mocno wyczuwalna jest ziołowo-miętowa, a czasem i owocowa woń nadając jej swoiście świeżego charakteru. Smak tego trunku jest bardzo złożony, zawiera w sobie nuty korzenne, oleiste oraz delikatnie dymne. Całość jest mocno rozgrzewająca co wyczuwalne jest jeszcze długo po zakończeniu smakowania. Whisky została rozlana na początku 2020 roku w ilości 300 butelek. Powstała we współpracy ze światowej sławy Scotch Whisky Master Distiller & Master Blender John\'em McDougall.

"Dzikie Pola" (Wild Fields) przywołują na myśl sienkiewiczowskie powieści pisane "ku pokrzepieniu serc". Owa historyczna kraina, porośnięta gęstymi trawami i pachnąca złocistym zbożem, pamięta niejedną bitwę oddziałów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Widoczny na etykiecie orzeł nawiązuje do wyjątkowej postaci "czwartego wieszcza" - Stanisława Wyspiańskiego, i jego rysunków. Kłosy zboża "zerwano" z herbu Jaworza. To najstarsza miejscowość na Śląsku Cieszyńskim.

Polska whisky Wild Fields zawiera w sobie największe bogactwo, jakim jest historia i tradycja. Wild Fields Single Malt Malted Barley Single oraz Wild Fields Single Malt Malted Wheat.

Single wytwarza się w tradycyjny sposób. Nie są filtrowane na zimno, dojrzewają w polskich dębowych beczkach. Wyprodukowane zostały w jednej partii, w jednej destylarni, a głównymi surowcami użytymi przy ich produkcji był jęczmień (w przypadku Wild Fields Single Malt Malted Barley Single) oraz żyto (w przypadku Wild Fields Single Malt Malted Wheat Single). Whisky rozlano na początku 2020 roku. Uzyskano zaledwie po 300 butelek obydwu rodzajów. To produkt jak najbardziej zasługujący na miano serii limitowanej.

Cena sprzedaży: 420 zł

Aukcja AA / Poz. 25

Do wylicytowanej kwoty doliczona zostanie opłata aukcyjna.